A 1 min read

Zaļā kursa mērķi un Eiropas fondi Ukrainas krīzes kontekstā

Paralēli tam, ka mēs nosodām noziedzīgo iebrukumu un karu Ukrainā, jāuzdod jautājums: “Kā šī krīze maina zaļā kursa mērķus un Eiropas fondu investīciju prioritātes?” 

Latvijas valdība šobrīd analizē nepieciešamās izmaiņas Eiropas fondu programmās.

Lai arī lielās kontūras nemainīsies, tomēr būs jauni akcenti. 

Attiecībā uz zaļā kursa mērķiem gan Latvijā, gan Eiropas savienībā kopumā notiek diskusija vai šos mērķus pastiprināt vai pavisam atcelt. Tomēr ģeopolitiskā situācija liek drīzāk lielāko daļu no Eiropas zaļā kursa mērķiem sasniegt ātrāk un enerģiskāk. Visvienkāršāk to saprast, vērtējot nepieciešamo atteikšanos no fosilajiem enerģijas resursiem. Tāpēc tuvākajā laikā pieaugs spiediens uz Eiropas zaļā kursa mērķu izpildi. Tikai daži īpaši mērķi varētu tikt atlikti uz mazliet tālāku nākotni, piemēram, lauksaimniecības sektorā. 

Ilgtspējas principu integrēšana uzņēmumu biznesa modelī ir prioritāra prasība visās Eiropas savienības valstīs, un arī Latvijas uzņēmumi tai sāk pievērsties.

Svarīgi ir atcerēties, ka Eiropas fondu dokumenti skaidri un gaiši paredz to, ka fondu piešķiršanas vērtēšanas procesā tiks izskatīta arī pretendenta kvalitāte attiecībā uz sava uzņēmuma ilgtspēju.

Uzņēmuma ilgtspēja tiks vērtēta, un ilgtspējīgāki uzņēmumi ticamāk iegūs Eiropas fondu investīcijas. Tāpēc ilgtspējas principu ieviešanai ir jāpievēršas jau tūlīt. 

Meta team

Anrijs Matīss

Armands Gūtmanis Partner

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.