top of page

EIROPAS PARLAMENTS ATBALSTA LIELĀKUS MĒRĶUS ATJAUNOJAMIEM RESURSIEM

Updated: Feb 9, 2023

Eiropas Parlaments (EP) septembra vidū pieņēma lēmumu atbalstīt lielākus atjaunojamo resursu mērķus – 2030.gadā ES energoresursiem 45% apjomā jānāk no atjaunojamiem energoresursiem. Iepriekš apstiprinātais mērķis bija 40%. Jaunu mērķi EP apstiprināja arī attiecībā uz transportu, proti, atjaunojamo resursu īpatsvaram jāsasniedz 16%.


Lai arī EP balsojums vēl nav pēdējās instances lēmums, tomēr grūti iedomāties, ka Ukrainas kara apstākļos dalībvalstis varētu šos mērķus neapstiprināt. EP pieņēma arī detalizētākus lēmumus, piemēram, faktiski aizliedzot ražot biodegvielu no sojas un palmu eļļas izejvielām, jo to audzēšana attālos pasaules reģionos izraisa mežu iznīcināšanu. Īpaši EP lēmumi skar arī kuģniecības, aviācijas un citus sektorus. ES institūcijas turpina virzību tā sauktā zaļā kursa ietvaros, un mērķi turpina pieaugt.


Latvijā joprojām no daudziem uzņēmumiem dzirdam vaimanas par it kā “slikto un nepareizo zaļo kursu”, kas draudot sagraut Latvijas ekonomiku, un cerības, ka varbūt izdosies izvairīties no klimata politikas un zaļā kursa mērķu pildīšanas. Vai tikai tas nav pašapmāns? Sarunās ar Latvijas uzņēmumiem Meta Advisory palīdz izstrādāt individuālu uzņēmuma ilgtspējas plānu un rīcības modeli, kas ļautu sekot zaļā kursa mērķiem un saglabāt uzņēmuma konkurētspēju. Atgādinām, ka pieejami arī attiecīgi Eiropas fondi, kas paredz atbalstu uzņēmumiem ilgtspējas uzlabošanai.
Comments


bottom of page