A 4 min read

LIAA seminārs: Eiropas zaļais kurss un uzņēmumu ilgtspēja. Kāpēc un kā to ieviest?

Paldies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai par iespēju 21.oktobrī prezentēt eksportspējīgiem uzņēmumiem aktuālo tēmu par investīciju nepieciešamību uzņēmuma ilgtspējā.

Mūsu pieredze rāda, ka Latvijas uzņēmumi arvien vairāk pievēršas ilgtspējas tēmai un definē savu attieksmi.

Atsevišķos sektoros uzņēmumi nesen un vēl šobrīd atrodas zināma “šoka” stāvoklī raugoties uz potenciālajām izmaiņām tirgus segmentā, kas izriet no ilgtspējas un klimata politikas.  Piemēram, tagad “izrādās”, ka biomasa nav ilgtspējīga izejviela un to nebūtu labi pielietot enerģētikā un ka šķeldas katlumājas var nākties radikāli modernizēt. Citiem šoku izraisa nepieciešamība samazināt pesticīdus, citiem – šobrīd vēl  neesošās tehnoloģijas, piemēram, kravas automobiļu pārvadājumiem.  Otrs novērojums – palēnām Latvijā, bet Eiropas Savienībā stipri lielākā mērā uzņēmējdarbības sektori vai atsevišķi uzņēmumi intensīvi kāpina savu pretošanos ilgtspējas jomas regulējumiem. Mēs gan mēģinām argumentēt, ka pareizā nostāja diez vai būtu skriet vilcienam pa priekšu vai pārāk “gulties uz sliedēm” un visu nobremzēt. Uzņēmuma nostājai būtu jābūt kompleksai.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.