A 3 min read

Fosilie nodokļi Ukrainas ēnā

Traģisko Ukrainas notikumu ēnā notiek daudz procesu, kuri radikāli izmainīs mūsu sabiedrības un ekonomikas. Kādā brīdī tie nonāk sabiedrības un politisko lēmumu centrā. Viens no tādiem ir virspeļņas – tā, kā to aprakstījuši mediji Eiropā – nodoklis tiem sektoriem, kuri gūst pārāk lielu (nenopelnītu) peļņu Ukrainas kara apstākļos. Šis temats Eiropas mediju telpā parādījās pavasarī un tagad ir sasniedzis Eiropas Savienības vadītāju dienaskārtību.

Vai ir “godīgi” tik daudz pelnīt Ukrainas kara apstākļos, kurā tieši Krievija ir pie vainas, – šis jautājums tagad ir Rietumeiropas ekspertu un politiķu diskusijās visai augstu. Tam ir gan morāla, gan arī finansiāla un sociāla dimensija. Lasi Meta Advisory direktora Armanda Gūtmaņa komentāru portālā ir.lv – https://saite.lv/bCY.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.