Diskusija klātienē ‘’Latvijas mediju ražotais saturs krievu valodā – kādu mums to vajag?’’

A 1 min read

Pēdējo viena vai divu gadu laikā atkal atjaunojusies diskusija par to, vai Latvijā kaut kādā īpašā veidā, tai skaitā finansiāli būtu jāatbalsta mediju satura veidošana krievu valodā. Visi bijām liecinieki tam, ka valdībai radās grūtības sasniegt nelatviešu auditoriju covid krīzes laikā ar objektīvu informāciju.

Nelatviešu auditorija migrē

Pēc tam, kad mediju regulators slēdza piekļuvi lielākam skaitam Krievijas televīzijas kanālu, Latvijas eksperti bija spiesti secināt to, ka šī iemesla dēļ daļa nelatviešu auditorijas ir migrējusi no Krievijas televīzijas kanāliem un Krievijas interneta portāliem. Daļa ir migrējusi uz nelegālām mediju vietnēm (proti, uz mediju vietnēm, kas nemaksā autortiesību atlīdzību).

Arī Eiropas Savienībā plaši pievērstā uzmanība cīņai ar viltus ziņām un cīņai ar naidīgu propagandu likusi ekspertiem Latvijā aktualizēt jautājumu par to,

kā labāk sasniegt nelatviešu auditoriju ar vietējo mediju palīdzību?

Eksperti savās diskusijās minējuši vairākus iemeslus tam, kāpēc ar valsts budžetu vajadzētu atbalstīt satura ražošanu krievu valodā. Pirmkārt, lai dažādās krīžu situācijās visa sabiedrība tiktu ātri informēta, otrkārt informatīvās saliedētības mērķa vārdā, treškārt, lai veicinātu viedokļu dažādību kā demokrātijas pamatvērtību, ceturtkārt, lai veicinātu nelatviešu kopienu piederības sajūtu Latvijai.

Temats protams ir politisks. Domājams, ka politiķiem būtu vērtīgi dzirdēt gan ekspertu viedokli, gan to speciālistu atziņas, kuri savā darba dzīvē ražo mediju saturu krievu valodā un pazīst savu auditoriju.

Ieskats klātienes diskusijā 13.09.

Foto paldies: Mārcis Gaujenietis

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.